Главная » Статьи » РЕШЕНИЯ СУДОВ ПО СЕМЕЙНЫМ СПОРАМ ПО ХАРАКТЕРУ » РАЗВОД ЧЕРЕЗ СУД

Решение Деснянского р-го суда о разводе
Державний герб України

2/754/4812/13

Справа № 754/13547/13-ц

РІШЕННЯ

Іменем України

11.11.2013 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді                              Зотько Т.А.    

при секретарі  -                              Самойловій М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за   позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  

          В С Т А Н О В И В:

          Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу між ним та відповідачем посилаючись на те, що спільне життя з дружиною у них не склалось, оскільки у них різні характери та різні погляди на подружнє життя, внаслідок чого вони припинили підтримувати шлюбно-сімейні відносини, не ведуть спільного господарства, він дійшов висновку про доцільність розірвання даного шлюбу і тому змушений звертатись до суду з вказаним позовом.

          У судовому засіданні позивач позов підтримав, просив шлюб розірвати, оскільки сім'я розпалась, вони не підтримують шлюбно-сімейних відносин з грудня 2012 року, проживають окремо, а тому він  дійшов висновку про необхідність розірвання даного шлюбу.

          Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнала частково, зазначила суду, що вона згодна на розірвання шлюбу, оскільки вони з відповідачем проживають окремо, не ведуть спільного господарства та не підтримують шлюбно - сімейних відносин, оскільки він з 2010 року постійно підтримує відносини з іншими жінками, вчиняє подружню зраду, незважаючи на той факт, що повністю перебував на її забезпеченні, що вона заради відносин з ним покинула свого першого чоловіка та позбавила таким чином дітей від першого шлюбу рідного батька, а тому вона теж дійшла до висновку про необхідність розірвання даного шлюбу.

          Заслухавши пояснення сторін,  дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.

          Судом встановлено, що подружжя перебуває в зареєстрованому шлюбі з 26.08.2005р. (а.с.5).

          Як зазначила суду відповідач, вони з позивачем мають спільну доньку ОСОБА_3, 2003 року народження, однак була зареєстрована на прізвище ОСОБА_2, оскільки коли вона завагітніла, то ще перебувала у попередньому шлюбі. На даний час в судовому порядку вирішується питання про встановлення батьківства та стягнення аліментів.

Відповідно до вимог ч.1 ст.24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування  жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

          Відповідно до ст.112 СК України суд постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

          Подружжя спільного господарства не ведуть, шлюбно-сімейні відносини припинені з  грудня  2012 року, відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнала частково та зазначила про свою згоду на розірвання шлюбу,  позивач наміру зберігати дану сім'ю немає, зазначив суду, що їх сім'я розпалась, внаслідок чого вони припинили підтримувати шлюбно- сімейні відносини.

          За таких обставин, суд дійшов до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить  інтересам сторін.

          Відповідач в ході розгляду справи, зазначила суду про  бажання  відновити своє дошлюбне прізвище  "ОСОБА_2".

          Відповідно до вимог ст. 113 СК України, особа,  яка  змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу,  має право після розірвання шлюбу  надалі  іменуватися  цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

          Таким чином, суд дійшов висновку про можливість задоволення вимоги відповідача та відновлення  ОСОБА_2 дошлюбного прізвища "ОСОБА_2".

          На підставі викладеного і керуючись ст.ст.1060212213 - 215 ЦПК України, ст.ст.105 ч.3, 110112 Сімейного кодексу України, - суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 26.08.2005 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Деснянського РУЮ у м.Києві (а/з № 1152 ) між ОСОБА_1 та ОСОБА_2  - розірвати.

Відновити ОСОБА_2 дошлюбне прізвище "ОСОБА_2".

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги.

          

Суддя Деснянського

районного суду м. Києва                                                              Т.А.ЗотькоИсточник: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/35172495
Категория: РАЗВОД ЧЕРЕЗ СУД | Добавил: i_nls (30.11.2013)
Просмотров: 1019 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: